RS/OH
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
North Ridgeville High School Track & Field and Cross Country - North Ridgeville, Ohio
you RUN the place
34600 Bainbridge Rd, North Ridgeville, Ohio, 44039, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (6 articles)
2013 - (3 articles)
2014 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2012 Results - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
Jun 2nd 2012, 10:52pm
2012 Heat Sheets - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
May 27th 2012, 11:01pm
2012 Results - Ohio OATCCC Indoor State Championships
Mar 17th 2012, 11:42pm
2012 Entries - Ohio OATCCC Indoor State Championships
Mar 15th 2012, 10:38pm
2012 Live Results - Kent State High School Invitational 3
Mar 4th 2012, 10:50pm
2012 Results - Kent State High School Invitational 2
Feb 19th 2012, 9:03pm
Search
2012 Results - Kent State High School Invitational 2
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 19th 2012, 9:03pm
Comments
Kent State High School Invitational 2
- Feb 19, 2012
Kent, OH, US
« Filter Results by Team: »
Amherst Steele
Aurora
Austintown Fitch
Berne Union
Buchtel
Buckeye
Cambria Heights
Chagrin Falls
Clay (Oregon)
Claymont
Crestwood
Cuyahoga Falls
East (Akron)
East Canton
Edison (Richmond)
Ellwood City
Firelands
Hilliard Davidson
Hoover
Hudson
Indianapolis Flight Club
James A Garfield
Lake Center
Laurel
Lincoln
Magnificat
Maplewood
Marietta
Mars Area
Mccomb
Medina Senior
Miamisburg
Midpark
Niles Mckinley
North Ridgev
Northern Potter
Norwalk
Orrville
Perkins
Perry (Massillon)
Rootstown
Sheridan
Solon
St Clairsville
St Francis De Sales
St Joseph Central Cath
St Paul
St Ursula (Toledo)
St Vincent-St Mary
Stow-Munroe Falls
Strongsville
Sylvania Northview
Tinora
Trotwood-Madison
Trotwood-Madison
Twinsburg
Unattached
Vermilion
Vienna Mathe
Wadsworth Senior
Warren G Harding
Waterloo
Watkins Memorial
West Branch
Westerville Central
Whitmer
Wickliffe Senior
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Strup, Christopher
12
Tinora
06.94
nwi
2
2
Crenshaw, Khoury
11
Solon
06.99
nwi
2
3
Blanchard, Wayne
12
St Francis De Sa
07.00
nwi
2
4
Barton, John
11
Twinsburg
07.10
nwi
2
5
Crisp, Romello
10
Trotwood-Madison
07.20
nwi
1
6
Stout, Dustin
11
Strongsville
07.26
nwi
2
7
Harris, Darius
12
Niles Mckinley
07.29
nwi
2
8
Hoang, Tuan
12
Maplewood
07.30
nwi
2
10
Lester, Spencer
12
East (Akron)
07.31
nwi
1
9
Calhoun, Ernest
12
Buchtel
07.31
nwi
1
11
Hicks, Darian
11
Solon
07.33
nwi
1
12
Davis, Domonic
11
Warren G Harding
07.35
nwi
1
13
Miller, Devin
11
Whitmer
07.41
nwi
1
14
Bolden, Brandon
10
Solon
07.44
nwi
1
15
Gattison, Dalyn
11
Warren G Harding
07.50
nwi
1
16
matthews, dillon
12
Unattached
07.79
nwi
2
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Crenshaw, Khoury
11
Solon
07.06
nwi
3
2
Blanchard, Wayne
12
St Francis De Sa
07.08
nwi
4
3
Strup, Christopher
12
Tinora
07.09
nwi
3
4
Barton, John
11
Twinsburg
07.15
nwi
7
5
Harris, Darius
12
Niles Mckinley
07.21
nwi
1
6
matthews, dillon
12
Unattached
07.22
nwi
2
7
Stout, Dustin
11
Strongsville
07.27
nwi
1
8
Hoang, Tuan
12
Maplewood
07.30
nwi
3
9
Crisp, Romello
10
Trotwood-Madison
07.30
nwi
8
10
Calhoun, Ernest
12
Buchtel
07.33
nwi
7
11
Gattison, Dalyn
11
Warren G Harding
07.34
nwi
7
12
Davis, Domonic
11
Warren G Harding
07.37
nwi
6
13
Bolden, Brandon
10
Solon
07.40
nwi
4
14
Hicks, Darian
11
Solon
07.40
nwi
6
15
Lester, Spencer
12
East (Akron)
07.42
nwi
8
16
Miller, Devin
11
Whitmer
07.45
nwi
8
17
Kupetz, Caleb
11
Buckeye
07.45
nwi
8
18
Crenshaw, Kollyn
10
Solon
07.46
nwi
7
19
Murry, Keemori
8
Warren G Harding
07.46
nwi
4
20
Severino, Connor
11
Watkins Memorial
07.48
nwi
1
21
Canedy, Jordan
12
Buckeye
07.49
nwi
5
22
Race, Branden
12
Unattached
07.50
nwi
6
23
Richardson, Jordan
11
Claymont
07.50
nwi
2
24
Cobbler, Michael
12
Whitmer
07.51
nwi
2
25
Gonya, Mitchell
10
St Joseph Centra
07.53
nwi
8
26
Bennett, Zaven
11
Warren G Harding
07.54
nwi
6
27
Pavel, Ovidiu
12
Unattached
07.54
nwi
4
28
Anthony, Brandon
12
Twinsburg
07.56
nwi
7
28
Roberts, Chuma
10
Unattached
07.56
nwi
2
30
Jordan, Kevonte'
10
Warren G Harding
07.56
nwi
5
31
Minnisall, Mike
10
Twinsburg
07.58
nwi
3
32
Holley, Nick
11
Whitmer
07.61
nwi
4
33
Walp, Jonah
10
Unattached
07.64
nwi
6
34
McDonnell, Jamey
12
Strongsville
07.66
nwi
1
35
Fox, Matt
10
St Joseph Centra
07.66
nwi
1
36
Turner, Marnell
9
Buchtel
07.69
nwi
6
37
Gardner, Marvin
10
St Francis De Sa
07.69
nwi
4
38
Dice, Nick
10
Unattached
07.72
nwi
6
39
Carreon, Tony
8
Unattached
07.78
nwi
7
40
Hopkins, Tyler
10
Solon
07.81
nwi
5
41
Bonfiglio, Andrew
10
St Francis De Sa
07.81
nwi
7
42
Vulic, Ryker
10
Strongsville
07.85
nwi
3
43
Young, Dillon
11
East Canton
07.89
nwi
5
44
Smith, Lennell
9
Niles Mckinley
07.89
nwi
3
45
Ong, Andrew
11
Strongsville
07.90
nwi
2
46
Ray, Aaron
11
Unattached
07.90
nwi
2
47
Atkins, Bryan
9
Buchtel
07.98
nwi
2
48
Crofford, Brenon
12
Midpark
08.04
nwi
7
49
Williams, Rueben
9
Strongsville
08.06
nwi
5
50
Vason, Jerome
11
Solon
08.10
nwi
4
51
Floyd, Richard
9
Strongsville
08.12
nwi
3
52
Eschman, Dan
9
Maplewood
08.19
nwi
3
53
Turi, Nick
12
Wickliffe Senior
08.24
nwi
1
54
Overby, Kendrick
Waterloo
08.30
nwi
4
55
Scranton, Earl
10
Claymont
08.31
nwi
5
56
Ryan, Danny
11
Strongsville
08.33
nwi
1
57
Zelina, Adam
Waterloo
08.35
nwi
8
58
Arnaut, Corey
10
Unattached
08.57
nwi
8
59
Lindo, Tyler
9
Midpark
08.63
nwi
1
60
Friedberg, Greg
10
Solon
08.69
nwi
6
61
McChesney, Andrew
10
Wickliffe Senior
08.87
nwi
2
62
Scranton, Alan
7
Claymont
10.25
nwi
5
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Strup, Christopher
12
Tinora
22.37
nwi
1
2
Crenshaw, Khoury
11
Solon
22.65
nwi
1
3
Blanchard, Wayne
12
St Francis De Sa
22.79
nwi
1
4
Lester, Spencer
12
East (Akron)
22.88
nwi
1
5
Harris, Darius
12
Niles Mckinley
22.89
nwi
1
6
Crisp, Romello
10
Trotwood-Madison
23.28
nwi
1
7
Bottoms, Chaz
11
Unattached
23.31
nwi
3
8
Kupetz, Caleb
11
Buckeye
23.45
nwi
2
9
Batchelder, Ross
12
Unattached
23.52
nwi
2
10
Richardson, Jordan
11
Claymont
23.59
nwi
4
11
Calhoun, Jayson
11
Trotwood-Madison
23.69
nwi
2
12
Newcomer, Alaric
12
St Paul
23.81
nwi
5
13
Race, Branden
12
Unattached
23.83
nwi
3
14
Anthony, Brandon
12
Twinsburg
23.85
nwi
2
15
Bolden, Brandon
10
Solon
23.89
nwi
3
16
Walp, Jonah
10
Unattached
23.97
nwi
5
17
Canedy, Jordan
12
Buckeye
23.98
nwi
2
18
owens, rameses
12
Unattached
24.17
nwi
4
19
Pavel, Ovidiu
12
Unattached
24.17
nwi
3
20
Minnisall, Mike
10
Twinsburg
24.18
nwi
3
21
Gonya, Mitchell
10
St Joseph Centra
24.20
nwi
6
22
Crenshaw, Kollyn
10
Solon
24.31
nwi
4
23
Myers, Anfernee
10
Midpark
24.34
nwi
7
24
Fisher, Joey
11
St Joseph Centra
24.40
nwi
10
25
Roberts, Chuma
10
Unattached
24.56
nwi
4
26
Polka, Nick
12
Ellwood City
24.65
nwi
2
27
Livengood, CJ
12
St Paul
24.65
nwi
5
28
Hicks, Darian
11
Solon
24.77
nwi
3
29
Gardner, Marvin
10
St Francis De Sa
24.77
nwi
6
30
Fox, Matt
10
St Joseph Centra
24.92
nwi
8
31
Dice, Nick
10
Unattached
24.96
nwi
4
32
Benton, Najee
12
Amherst Steele
24.98
nwi
9
33
Carreon, Tony
8
Unattached
25.00
nwi
7
34
Smith, Lennell
9
Niles Mckinley
25.02
nwi
5
35
Shaw, Garrett
11
Vermilion
25.14
nwi
6
36
Hopkins, Tyler
10
Solon
25.21
nwi
6
37
Tibbs, Tyrone
11
Buchtel
25.21
nwi
8
38
Singh, Sandeep
12
Solon
25.22
nwi
7
39
Crofford, Brenon
12
Midpark
25.28
nwi
4
40
Ruley, Nathan
12
James A Garfield
25.39
nwi
5
41
Lee, Jared
10
Norwalk
25.59
nwi
7
42
Race, Chris
10
Unattached
25.59
nwi
9
43
Turner, Marnell
9
Buchtel
25.60
nwi
6
44
Abbitt, Chance
9
Watkins Memorial
25.87
nwi
8
45
Minica, Eric
12
Midpark
26.12
nwi
8
46
Cole, Bradley
11
Vermilion
26.20
nwi
6
47
Johnson, Sam
11
Buckeye
26.23
nwi
7
48
Scranton, Earl
10
Claymont
26.53
nwi
9
49
McClelland, Austin
9
Laurel
27.06
nwi
10
50
Friedberg, Greg
10
Solon
27.90
nwi
8
51
Arnaut, Corey
10
Unattached
28.09
nwi
9
52
McChesney, Andrew
10
Wickliffe Senior
28.09
nwi
10
53
Cole, Brandon
9
Vermilion
29.32
nwi
9
54
Lindo, Tyler
9
Midpark
30.01
nwi
10
55
Scranton, Alan
7
Claymont
36.52
nwi
10
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Rod
12
Solon
51.15
1
2
Batchelder, Ross
12
Unattached
51.35
1
3
Hoang, Tuan
12
Maplewood
51.48
1
4
Jones, Julian
12
Trotwood-Madison
51.65
1
5
Jaskowak, Daniel
11
Unattached
51.81
2
6
Cobbler, Michael
12
Whitmer
52.06
2
7
Bottoms, Chaz
11
Unattached
52.30
1
8
Jordan, Kevonte'
10
Warren G Harding
52.98
1
9
Yoder, Solomon
10
Maplewood
53.10
2
10
Richardson, Jordan
11
Claymont
53.38
3
11
Klein, Jordan
12
Solon
53.56
3
12
Kardos, Mike
10
Amherst Steele
53.81
2
13
Souders, Andrew
12
Amherst Steele
53.98
4
14
owens, rameses
12
Unattached
54.07
2
15
Wesley, Tom
11
Amherst Steele
54.32
4
16
Cook, Romello
12
Buchtel
54.49
4
17
Lester, Spencer
12
East (Akron)
54.51
8
18
Shaw, Garrett
11
Vermilion
54.67
3
19
Lampert, Nathan
12
Strongsville
54.99
4
20
Hause, Stephen
12
Amherst Steele
55.02
3
21
Livengood, CJ
12
St Paul
55.05
5
22
Zimmers, Zach
11
Solon
55.16
3
23
Mandanici, Lee
10
Buckeye
55.23
2
24
Lee, David
11
Warren G Harding
55.74
5
25
Lee, Jared
10
Norwalk
55.90
8
26
Benton, Najee
12
Amherst Steele
55.96
5
27
Myers, Anfernee
10
Midpark
56.46
3
28
Schweigart, Aaron
11
Northern Potter
56.47
6
29
Cayson, Corey
11
Warren G Harding
56.66
6
30
Ruley, Nathan
12
James A Garfield
56.75
4
31
Aziz, Aron
10
Unattached
56.97
5
32
Barnes, Morgan
10
Solon
57.23
7
33
McClelland, Austin
9
Laurel
57.78
7
34
Gunsalus, Jeremy
12
Strongsville
58.19
4
35
Singh, Sandeep
12
Solon
58.39
6
36
Murry, Keemori
8
Warren G Harding
58.94
6
37
Cole, Bradley
11
Vermilion
59.05
5
38
Wynveen, Blake
9
Chagrin Falls
59.43
6
39
Orr, Justin
11
Solon
1:00.16
6
40
Duncan, Terry
10
Midpark
1:00.30
7
41
Haas, Will
9
St Vincent-St Ma
1:01.51
5
42
Cole, Brandon
9
Vermilion
1:05.18
8
43
Overby, Kendrick
Waterloo
1:06.02
8
44
Mosely, Stephen
10
Buchtel
1:06.36
7
45
Adamson, Adonae'
9
Warren G Harding
1:09.82
8
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Styles, Lou
11
Midpark
1:59.43
1
2
Poholski, Sean
12
St Vincent-St Ma
2:00.35
1
3
O'Brien, Patrick
12
St Vincent-St Ma
2:00.80
1
4
Jaskowak, Daniel
11
Unattached
2:02.60
1
5
Hanf, Zach
11
Sheridan
2:02.92
1
6
Cameron, Will
12
St Francis De Sa
2:03.80
1
7
McCall, Eric
12
Ellwood City
2:04.14
1
8
Lach, Kyle
11
St Francis De Sa
2:04.22
1
9
Kloss, Jordan
12
Twinsburg
2:05.00
1
10
Blank, Kevin
10
Solon
2:05.91
1
11
Jeffers, Seth
12
Firelands
2:09.10
1
12
King, Tommy
11
Twinsburg
2:09.82
1
13
Gaiter, Javier
10
Buchtel
2:10.99
1
14
Bayer, Parker
12
St Francis De Sa
2:12.12
1
15
Ford, Wyatt
10
Vienna Mathe
2:12.37
1
16
Bryant, Jerry
10
Trotwood-Madison
2:12.63
1
17
Collins, Eric
11
Strongsville
2:12.98
1
18
Kalnitsky, Sam
9
Solon
2:15.22
1
19
Johnson, Kendrick
9
Buchtel
2:15.69
1
20
Lepole, Austin
11
Buckeye
2:15.77
1
21
Mabee, Joel
11
Solon
2:16.51
1
22
Kibbe, Ethan
10
Northern Potter
2:18.05
1
23
Rockwell, Kaleb
12
Sheridan
2:19.79
1
24
Kardos, Mike
10
Amherst Steele
2:19.85
1
25
Schweigart, Aaron
11
Northern Potter
2:22.69
1
26
Morgan, Matt
10
Northern Potter
2:22.93
1
27
Spence, Sean
10
Buckeye
2:24.23
1
28
Wesley, Tom
11
Amherst Steele
2:24.99
1
29
Arters, Dan
11
Solon
2:25.02
1
30
Borer, Zac
11
Amherst Steele
2:25.78
1
31
Aziz, Aron
10
Unattached
2:26.03
1
32
Keating, Parker
12
St Joseph Centra
2:26.40
1
33
Senter, Dierre
12
Buchtel
2:27.77
1
34
Souders, Andrew
12
Amherst Steele
2:29.01
1
35
Hause, Stephen
12
Amherst Steele
2:31.62
1
36
Hall, Adrien
11
Amherst Steele
2:36.63
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lenart, Dan
11
St Francis De Sa
4:35.79
1
2
Crichlow, Garrett
10
Twinsburg
4:36.93
1
3
Schleappi, Josh
12
East Canton
4:38.52
1
4
Slaney, Scott
11
Unattached
4:42.43
1
5
D'Isidoro, Vince
12
Twinsburg
4:42.56
1
6
Hall, Nick
12
Unattached
4:43.29
1
7
Urbanek, Dan
12
Solon
4:45.65
1
8
Iacofano, Mick
11
St Vincent-St Ma
4:46.42
1
9
Schank, Nick
10
Twinsburg
4:46.65
1
10
Jeffers, Brady
11
Firelands
4:47.24
1
11
Hurley, Mike
12
St Vincent-St Ma
4:51.66
1
12
Grzincic, Jerome
11
Buckeye
4:56.16
1
13
Johnson, Kendrick
9
Buchtel
5:00.39
1
14
Sherer, Jake
11
Twinsburg
5:02.02
1
15
Swan, Andrew
9
Unattached
5:02.91
1
16
Dahmen, Mike
11
Maplewood
5:04.38
1
17
Ellis, Chad
10
Midpark
5:05.55
1
18
Higgins, Tyler
11
Midpark
5:06.75
1
19
Kibbe, Ethan
10
Northern Potter
5:06.91
1
20
Devalle, Andre
11
Amherst Steele
5:07.19
1
21
Morrison, Derek
9
Maplewood
5:10.33
1
22
Hall, Adrien
11
Amherst Steele
5:11.54
1
23
Simpson, Scott
12
Solon
5:11.81
1
24
Myers, Zach
10
Midpark
5:16.10
1
25
Borer, Zac
11
Amherst Steele
5:17.66
1
26
Morgan, Matt
10
Northern Potter
5:19.73
1
27
Byron, Caleb
11
Northern Potter
5:20.02
1
28
Rupe, Scott
10
Maplewood
5:20.04
1
29
Senter, Dierre
12
Buchtel
5:21.22
1
30
Knox, Brendan
9
Unattached
5:22.04
1
31
Roberson, Bryan
11
Twinsburg
5:22.27
1
32
Ambrosio, Aaron
12
Amherst Steele
5:23.45
1
33
Andrews, Matt
10
Twinsburg
5:26.00
1
34
Peterson, Eric
9
Midpark
5:30.98
1
35
Delvecchio, Anthony
9
Amherst Steele
5:32.65
1
36
Keating, Parker
12
St Joseph Centra
5:33.75
1
37
Bloom, Mac
11
Sheridan
5:39.55
1
38
Belak, David
9
Twinsburg
5:39.81
1
39
Ziegler, Chance
10
Buckeye
5:41.10
1
40
Riley, Austin
9
East Canton
5:48.05
1
41
Varsek, Nick
8
Unattached
5:56.35
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vlaar, Erich
12
Watkins Memorial
9:52.89
1
2
St. John, David
9
St Francis De Sa
10:08.23
1
3
Gallagher, Ryan
11
Buckeye
10:13.14
1
4
Siebenaller, Daniel
10
St Francis De Sa
10:18.83
1
5
Bromley, Matt
10
Sheridan
10:35.96
1
6
Kovachick, Kevin
11
Strongsville
10:38.79
1
7
Slaney, Scott
11
Unattached
10:46.37
1
8
Dahmen, Mike
11
Maplewood
10:48.80
1
9
Ahmed, Faris
Stow-Munroe Fall
10:48.88
1
10
Park, Josh
9
Amherst Steele
10:50.77
1
11
Knox, Brendan
9
Unattached
10:59.06
1
12
Byron, Caleb
11
Northern Potter
11:18.38
1
13
Auber, Bob
11
Buckeye
11:22.06
1
14
Colon, Joey
10
Amherst Steele
11:34.80
1
15
Ruch, Alex
Strongsville
11:42.90
1
16
Williams, Matt
10
Strongsville
11:48.79
1
--
Hall, Nick
12
Unattached
DNF
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Rod
12
Solon
08.08
nwi
2
2
Meyers, Marc
12
Whitmer
08.25
nwi
2
3
Stout, Dustin
11
Strongsville
08.53
nwi
2
4
Holley, Nate
11
Whitmer
08.82
nwi
1
5
Jensen, Kyle
12
East Canton
08.85
nwi
2
6
Griffin, Julius
12
Buchtel
09.00
nwi
2
7
Barnes, Morgan
10
Solon
09.04
nwi
2
8
Wilson, Demarcus
10
Trotwood-Madison
09.14
nwi
1
9
Seals, Tyree
9
Solon
09.17
nwi
1
10
King, Kegan
11
Solon
09.18
nwi
2
11
Canedy, Jordan
12
Buckeye
09.25
nwi
2
12
Floyd, Richard
9
Strongsville
09.35
nwi
1
13
Fisher, Joey
11
St Joseph Centra
09.37
nwi
1
14
Livengood, CJ
12
St Paul
09.38
nwi
1
15
Prologo, Eric
11
St Vincent-St Ma
09.57
nwi
1
16
Mosely, Stephen
10
Buchtel
09.76
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Meyers, Marc
12
Whitmer
08.25
nwi
1
2
Jackson, Rod
12
Solon
08.27
nwi
1
3
Stout, Dustin
11
Strongsville
08.54
nwi
2
4
Jensen, Kyle
12
East Canton
08.85
nwi
4
5
Canedy, Jordan
12
Buckeye
08.97
nwi
1
6
King, Kegan
11
Solon
09.00
nwi
3
7
Griffin, Julius
12
Buchtel
09.01
nwi
1
8
Barnes, Morgan
10
Solon
09.14
nwi
3
9
Seals, Tyree
9
Solon
09.27
nwi
2
10
Holley, Nate
11
Whitmer
09.29
nwi
1
11
Livengood, CJ
12
St Paul
09.44
nwi
1
12
Mosely, Stephen
10
Buchtel
09.44
nwi
2
13
Fisher, Joey
11
St Joseph Centra
09.49
nwi
3
14
Floyd, Richard
9
Strongsville
09.50
nwi
2
15
Prologo, Eric
11
St Vincent-St Ma
09.58
nwi
2
16
Wilson, Demarcus
10
Trotwood-Madison
09.68
nwi
4
17
Yoder, Solomon
10
Maplewood
09.71
nwi
3
18
Johnson, Sam
11
Buckeye
09.80
nwi
1
19
Ong, Andrew
11
Strongsville
09.86
nwi
2
20
Ford, Wyatt
10
Vienna Mathe
09.93
nwi
2
21
Race, Chris
10
Unattached
09.99
nwi
3
22
Klubnik, Aaron
11
Buckeye
10.28
nwi
2
23
Vason, Jerome
11
Solon
10.79
nwi
3
24
Wynn, Jessie
10
Strongsville
10.84
nwi
3
25
Adamson, Adonae'
9
Warren G Harding
12.43
nwi
1
26
Cayson, Corey
11
Warren G Harding
14.38
nwi
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Warren G Harding
1:31.81
1
2
Relay Team
Cuyahoga Falls
1:32.89
1
3
Relay Team
Solon
1:33.30
1
4
Relay Team
Trotwood-Madison
1:33.53
1
5
Relay Team
Watkins Memorial
1:36.67
1
6
Relay Team
Buchtel
1:36.83
2
7
Relay Team
Midpark
1:37.84
2
8
Relay Team
Vermilion
1:42.30
2
9
Relay Team
Strongsville
1:42.73
2
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Francis De Sa
3:29.73
1
2
Relay Team
Trotwood-Madison
3:33.88
1
3
Relay Team
Solon
3:34.29
1
4
Relay Team
Watkins Memorial
3:35.52
1
5
Relay Team
Buchtel
3:41.78
1
6
Relay Team
Solon
3:48.76
2
7
Relay Team
Strongsville
3:49.72
2
8
Relay Team
Midpark
3:52.61
1
9
Relay Team
Midpark
3:55.49
2
10
Relay Team
Buchtel
3:58.55
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Solon
8:31.34
1
2
Relay Team
Strongsville
8:41.22
1
3
Relay Team
Buchtel
8:54.23
1
4
Relay Team
Northern Potter
9:13.61
1
5
Relay Team
Sheridan
9:25.16
1
6
Relay Team
St Vincent-St Ma
9:32.79
1
--
Relay Team
St Vincent-St Ma
DNF
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Duke
12
East Canton
47-11.00
(14.61m)
1
2
Mayes, Doug
12
Perry (Massillon
46-11.00
(14.30m)
1
3
filp, andrew
10
Unattached
44-10.50
(13.68m)
1
4
Monroe, Matt
Crestwood
44-09.00
(13.64m)
1
5
Zappa, Giovanni
11
Perkins
44-04.00
(13.51m)
1
6
Hoff, Nate
12
Solon
42-10.00
(13.06m)
1
7
Woodall, Sean
11
East Canton
42-07.50
(12.99m)
1
8
Gundlah, Adam
10
Strongsville
42-02.50
(12.87m)
1
9
Marcinek, Louie
12
Strongsville
41-00.00
(12.50m)
1
10
Hluch, Lane
9
Rootstown
40-01.00
(12.22m)
1
11
Stazie, Jay
11
Unattached
39-10.00
(12.14m)
1
11
Daniels, James
9
Warren G Harding
39-10.00
(12.14m)
1
13
Jackowski, Nate
9
Westerville Cent
39-07.50
(12.08m)
1
14
Siefert, Joey
12
Vienna Mathe
39-04.00
(11.99m)
1
15
Jagers, Reggie
12
Solon
38-08.00
(11.79m)
1
16
Zelina, Adam
Waterloo
38-00.00
(11.58m)
1
17
Brandon, John
10
Hudson
35-08.50
(10.88m)
1
18
Seawood, Kalen
11
Warren G Harding
34-07.00
(10.54m)
1
19
Scranton, Earl
10
Claymont
34-06.50
(10.53m)
1
20
Becoats, Kellen
11
Solon
34-06.00
(10.52m)
1
21
Pierce, Jake
11
Solon
34-03.00
(10.44m)
1
22
Rodriguez, Ta'Juan
11
Warren G Harding
33-05.00
(10.19m)
1
23
Edwards, Isiah
9
Buchtel
32-00.50
(9.77m)
1
24
Breiding, Tim
10
Cuyahoga Falls
31-06.00
(9.60m)
1
25
Elliott, Sam
10
Warren G Harding
31-02.00
(9.50m)
1
26
Porter, Joubert
11
Warren G Harding
30-11.50
(9.44m)
1
27
Futo, Austin
10
Vermilion
30-06.50
(9.31m)
1
28
Franklin, Gordan
9
Warren G Harding
30-02.00
(9.19m)
1
29
Forshey, Spencer
12
Cuyahoga Falls
29-10.00
(9.09m)
1
30
Glowisoki, Nate
9
Claymont
25-10.00
(7.87m)
1
31
Peace, Garrett
6
Cuyahoga Falls
16-05.00
(5.00m)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brandon, John
10
Hudson
52-07.00
(16.03m)
1
2
Forshey, Spencer
12
Cuyahoga Falls
52-02.00
(15.90m)
1
3
Monroe, Matt
Crestwood
50-06.00
(15.39m)
1
4
Hluch, Lane
9
Rootstown
47-05.00
(14.45m)
1
5
Mayes, Doug
12
Perry (Massillon
46-00.00
(14.02m)
1
6
Breiding, Tim
10
Cuyahoga Falls
43-03.00
(13.18m)
1
7
Siefert, Joey
12
Vienna Mathe
32-09.00
(9.98m)
1
8
Peace, Garrett
6
Cuyahoga Falls
30-00.00
(9.14m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
schott, william
Indianapolis Fli
6-06.00
(1.98m)
1
2
Boykin, Chris
10
Whitmer
6-04.00
(1.93m)
1
3
Holton, Hunter
10
Watkins Memorial
6-02.00
(1.88m)
1
4
Moorer, Eric
11
Twinsburg
6-00.00
(1.83m)
1
5
Hannon, Tim
12
Vermilion
5-08.00
(1.73m)
1
6
Rupe, Scott
10
Maplewood
5-08.00
(1.73m)
1
6
Garanich, Brian
11
Strongsville
5-08.00
(1.73m)
1
8
Ford, Wyatt
10
Vienna Mathe
5-06.00
(1.68m)
1
9
Seals, Tyree
9
Solon
5-06.00
(1.68m)
1
10
Humphrey, Bryce
12
Warren G Harding
5-04.00
(1.63m)
1
11
Mainer, LaRon
10
Twinsburg
5-02.00
(1.57m)
1
12
Bryant, Luke
10
Buckeye
5-02.00
(1.57m)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Prohonic, Zack
12
Cambria Heights
21-08.00
(6.60m)
nwi
1
2
Hicks, Darian
11
Solon
21-01.00
(6.43m)
nwi
1
3
schott, william
Indianapolis Fli
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
4
Frisch, Connor
10
Whitmer
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
5
Calhoun, Ernest
12
Buchtel
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
6
Birkline, Josh
12
Amherst Steele
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
7
Holley, Nate
11
Whitmer
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
8
Fordely, Anthony
10
Vienna Mathe
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
9
Ray, Aaron
11
Unattached
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
10
Gunkelman, Micah
11
Strongsville
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
11
Tibbs, Tyrone
11
Buchtel
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
12
Henkel, Nathan
12
Watkins Memorial
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
13
Hannon, Tim
12
Vermilion
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
14
Eschman, Dan
9
Maplewood
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
15
Barbato, Mike
12
East Canton
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
16
Ronay, Luke
10
Watkins Memorial
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
17
Vanderhoof, Nick
11
Vermilion
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
18
Gardner, Marvin
10
St Francis De Sa
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
19
McChesney, Andrew
10
Wickliffe Senior
15-04.50
(4.69m)
nwi
1
20
Scranton, Alan
7
Claymont
10-01.00
(3.07m)
nwi
1
21
Glowisoki, Nate
9
Claymont
9-00.00
(2.74m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bolden, Brandon
10
Solon
38-09.00
(11.81m)
nwi
1
2
Ray, Aaron
11
Unattached
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
3
Ford, Wyatt
10
Vienna Mathe
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
4
Frisch, Connor
10
Whitmer
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
5
Fordely, Anthony
10
Vienna Mathe
33-04.00
(10.16m)
nwi
1
6
Vanderhoof, Nick
11
Vermilion
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
--
Prohonic, Zack
12
Cambria Heights
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Siebenaller, Pat
12
Whitmer
14-01.25
(4.30m)
1
2
Oxley, Jesse
12
Berne Union
14-01.25
(4.30m)
1
2
Miller, Cory
12
Unattached
14-01.25
(4.30m)
1
4
Pierce, Karl
12
Solon
13-07.25
(4.15m)
1
5
Holley, Nick
11
Whitmer
13-07.25
(4.15m)
1
6
Johnson, BJ
11
Orrville
13-01.50
(4.00m)
1
7
Tekip, Austin
11
East Canton
12-07.50
(3.85m)
1
8
Veemara, Nico
12
Orrville
12-07.50
(3.85m)
1
10
Oney, Brandon
10
Watkins Memorial
12-01.50
(3.70m)
1
9
Yurik, Tyler
11
Buckeye
12-01.50
(3.70m)
1
11
Novotni, Mitchell
12
Watkins Memorial
11-07.75
(3.55m)
1
12
Klubnik, Aaron
11
Buckeye
11-01.75
(3.40m)
1
13
Szchowski, Tyler
10
Whitmer
10-08.00
(3.25m)
1
13
Fraker, Tyler
9
Unattached
10-08.00
(3.25m)
1
15
Sprague, Jeff
Unattached
10-08.00
(3.25m)
1
16
Sprague, Jacob
Unattached
10-08.00
(3.25m)
1
17
Kubicki, Mitchell
Unattached
8-08.00
(2.64m)
1
--
Turi, Nick
12
Wickliffe Senior
NH
(--)
1
--
wade, brennan
Indianapolis Fli
NH
(--)
1
--
Ratzer, Jake
12
Marietta
NH
(--)
1
--
Sensabaugh, Holden
12
Watkins Memorial
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hlatky, Rachel
12
Magnificat
07.85
nwi
2
2
Luke, Hannah
10
Perry (Massillon
07.90
nwi
2
3
Wesley, Aminah
11
Warren G Harding
08.01
nwi
2
4
Butler, Jelvon
10
Solon
08.03
nwi
2
5
Simpson, Alexis
12
Warren G Harding
08.09
nwi
2
6
Lightfoot, Kaele
11
Unattached
08.12
nwi
1
7
Green, Simone
9
Buchtel
08.17
nwi
2
8
Davis, Imani
9
St Vincent-St Ma
08.19
nwi
2
9
Sykes, Unity
12
Buchtel
08.24
nwi
1
10
McCoy, Lauren
9
Solon
08.25
nwi
2
11
Blake, Ashley
10
Hilliard Davidso
08.28
nwi
1
12
Curley, Kapre
10
Buchtel
08.33
nwi
1
13
Mason, Brittni
8
Unattached
08.38
nwi
1
14
Johnson, Arnita
12
Buchtel
08.44
nwi
1
15
Fuller, Taylor
11
Wadsworth Senior
08.47
nwi
1
16
Gaston, Dominae
12
Lincoln
08.68
nwi
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hlatky, Rachel
12
Magnificat
07.90
nwi
3
2
Luke, Hannah
10
Perry (Massillon
08.02
nwi
6
3
Simpson, Alexis
12
Warren G Harding
08.03
nwi
5
4
Wesley, Aminah
11
Warren G Harding
08.04
nwi
3
5
McCoy, Lauren
9
Solon
08.06
nwi
4
6
Butler, Jelvon
10
Solon
08.10
nwi
5
7
Green, Simone
9
Buchtel
08.24
nwi
8
10
Johnson, Arnita
12
Buchtel
08.29
nwi
2
8
Davis, Imani
9
St Vincent-St Ma
08.29
nwi
1
9
Curley, Kapre
10
Buchtel
08.29
nwi
9
11
Lightfoot, Kaele
11
Unattached
08.34
nwi
9
12
Blake, Ashley
10
Hilliard Davidso
08.35
nwi
4
13
Sykes, Unity
12
Buchtel
08.42
nwi
2
14
Gaston, Dominae
12
Lincoln
08.45
nwi
3
15
Fuller, Taylor
11
Wadsworth Senior
08.46
nwi
7
16
Mason, Brittni
8
Unattached
08.47
nwi
10
17
Vrotsos, Audra
11
St Clairsville
08.51
nwi
5
18
Burkin, Kelsey
12
St Joseph Centra
08.53
nwi
6
18
Moore, Sara
11
Amherst Steele
08.53
nwi
10
20
Runkle, Leah
10
Wadsworth Senior
08.54
nwi
4
21
Peskura, Erin
12
Strongsville
08.57
nwi
9
22
Hans, Erica
11
Mars Area
08.57
nwi
10
23
Kleinschmit, Madisyn
9
St Joseph Centra
08.58
nwi
7
24
Livengood, Olivia
11
St Paul
08.63
nwi
3
25
holloway, kayla
11
Unattached
08.66
nwi
6
26
Rachel, Taylor
10
Lincoln
08.68
nwi
1
27
Warriner, Rebecca
12
Northern Potter
08.69
nwi
1
28
Oliver, Dana
9
Buchtel
08.71
nwi
2
29
Gibson, Abrea
10
Orrville
08.73
nwi
10
29
Stuckart, Becki
11
Amherst Steele
08.73
nwi
2
31
Jones, Dayna
11
Solon
08.74
nwi
4
32
Gates, Stephanie
9
Wadsworth Senior
08.75
nwi
1
33
Borsch, Ashley
10
Edison (Richmond
08.75
nwi
4
34
Filliater, Maddi
12
St Joseph Centra
08.76
nwi
2
35
Haney, Isabelle
11
Magnificat
08.81
nwi
3
36
Hicks, Peyton
10
Amherst Steele
08.88
nwi
3
37
Fisher, Sarah
12
Amherst Steele
08.90
nwi
4
38
Cross, Aliyah
12
Wickliffe Senior
08.91
nwi
6
39
Smith, Madison
9
Lincoln
08.94
nwi
1
40
Kurak, Jenna
10
Solon
08.95
nwi
8
41
O'Donnell, Katie
10
Twinsburg
08.96
nwi
8
42
Piccou, Maddie
10
Lincoln
08.97
nwi
4
43
Valentine, Rae
10
Unattached
08.97
nwi
8
44
Manley, Brianna
10
Buchtel
09.00
nwi
6
45
White, Hannah
12
Waterloo
09.03
nwi
2
46
Longmire, Kaylyn
10
Twinsburg
09.05
nwi
7
47
Harris, Donny
10
Buchtel
09.06
nwi
9
47
Greywacz, Emily
10
Strongsville
09.06
nwi
7
47
Alexander, Victoria
10
Twinsburg
09.06
nwi
1
50
Bates, Duanyaiy
9
Solon
09.10
nwi
9
51
Marrin, Alexis
11
Wadsworth Senior
09.12
nwi
7
52
Lee, Grace
10
Strongsville
09.25
nwi
10
53
Musgrave, Zoe
9
Solon
09.31
nwi
5
54
Truong, Kathy
10
Magnificat
09.38
nwi
6
55
Schmidt, Molly
9
Magnificat
09.38
nwi
3
56
Farnan, Rachel
9
Magnificat
09.48
nwi
9
57
McCabe, Allison
10
Magnificat
09.60
nwi
7
58
McChesney, Rhianna
12
Wickliffe Senior
09.61
nwi
2
59
McNair, Paris
9
Solon
09.73
nwi
8
60
McQuate, Haley
12
Wadsworth Senior
09.76
nwi
3
61
Jones, Caroline
10
Wadsworth Senior
09.77
nwi
1
62
McCabe, Elizabeth
11
Magnificat
09.86
nwi
2
63
Suknaich, Erin
10
Wickliffe Senior
09.86
nwi
9
64
Monteiro, Otilia
9
Magnificat
09.98
nwi
10
65
Craddock, Hannah
10
Wadsworth Senior
10.01
nwi
7
66
Mitchell, Kalie
10
Wadsworth Senior
10.32
nwi
8
67
Mohar, Lauren
11
Wickliffe Senior
10.61
nwi
10
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hlatky, Rachel
12
Magnificat
25.32
nwi
1
2
Luke, Hannah
10
Perry (Massillon
26.00
nwi
1
3
Butler, Jelvon
10
Solon
26.30
nwi
1
4
Green, Simone
9
Buchtel
26.67
nwi
1
5
Blake, Ashley
10
Hilliard Davidso
27.16
nwi
1
6
McCoy, Lauren
9
Solon
27.22
nwi
9
7
Mason, Brittni
8
Unattached
27.40
nwi
2
8
Orsley, N'Dea Lee
11
Buchtel
27.59
nwi
6
9
McNair, London
12
Solon
27.73
nwi
1
10
Curley, Kapre
10
Buchtel
27.79
nwi
3
11
Sykes, Unity
12
Buchtel
28.10
nwi
4
12
Burkin, Kelsey
12
St Joseph Centra
28.19
nwi
2
13
Bowens, Jayla
9
Buchtel
28.33
nwi
2
14
Fuller, Taylor
11
Wadsworth Senior
28.33
nwi
3
15
Borsch, Ashley
10
Edison (Richmond
28.48
nwi
6
16
Dixon, Sabreigha
9
Buchtel
28.50
nwi
5
17
Hans, Erica
11
Mars Area
28.56
nwi
4
18
Vrotsos, Audra
11
St Clairsville
28.73
nwi
2
19
Stuckart, Becki
11
Amherst Steele
28.75
nwi
4
20
Kleinschmit, Madisyn
9
St Joseph Centra
28.76
nwi
5
21
Filliater, Maddi
12
St Joseph Centra
28.79
nwi
4
22
Vasquez, Dana
10
Magnificat
28.80
nwi
5
23
Gibson, Abrea
10
Orrville
28.80
nwi
5
24
Livengood, Olivia
11
St Paul
28.85
nwi
4
25
Warriner, Rebecca
12
Northern Potter
28.88
nwi
3
26
Broadnax, Jarae
10
Lincoln
28.92
nwi
3
27
Hanline, Cecelia
12
St Paul
28.95
nwi
4
27
Suttles, Hannah
12
Vienna Mathe
28.95
nwi
7
29
Oliver, Dana
9
Buchtel
29.00
nwi
6
30
Barber, Allison
12
Cuyahoga Falls
29.04
nwi
6
31
Cross, Aliyah
12
Wickliffe Senior
29.29
nwi
5
32
Graham, Meghan
9
Magnificat
29.59
nwi
8
33
Kurak, Jenna
10
Solon
29.71
nwi
7
34
Keeton, CheyAnne
9
Cuyahoga Falls
29.81
nwi
8
35
Longmire, Kaylyn
10
Twinsburg
29.81
nwi
9
36
Valentine, Rae
10
Unattached
29.85
nwi
3
37
Wilcoxson, Jamira
11
Twinsburg
30.00
nwi
9
38
holloway, kayla
11
Unattached
30.04
nwi
5
39
Naida, Rosalina
12
Magnificat
30.14
nwi
7
40
Speicher, Katie
12
Unattached
30.23
nwi
2
41
Smith, Madison
9
Lincoln
30.73
nwi
3
42
Schwartzmiller, Vanessa
8
Unattached
30.98
nwi
7
43
Dicicco, Allie
9
Solon
31.28
nwi
9
44
Stewart, Lauren
7
Claymont
31.31
nwi
8
45
McChesney, Rhianna
12
Wickliffe Senior
31.65
nwi
6
46
Bedell, Elizabeth
11
Magnificat
31.76
nwi
7
47
Higgins, Julia
9
Midpark
31.80
nwi
8
48
Frank, Emma
11
Magnificat
32.29
nwi
8
49
Kirk, Hannah
11
James A Garfield
32.38
nwi
6
50
Bowery, Staci
9
Cuyahoga Falls
33.31
nwi
8
51
Lenehan, Paige
9
Magnificat
33.97
nwi
7
52
Cindric, Gabi
11
Wickliffe Senior
36.06
nwi
9
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haiss, Therese
11
Solon
59.01
2
2
Thompson, Tykeshia
12
Buchtel
59.51
1
3
Whittaker, Rachel
12
Buchtel
59.74
1
4
Yaeger, Paige
12
Solon
1:01.24
1
5
Mendiola, Julia
10
St Vincent-St Ma
1:02.20
1
6
Gordon, Mikala
11
Wadsworth Senior
1:02.77
3
7
Butler, Jelvon
10
Solon
1:03.48
8
8
Bodeker, Abbey
10
Vermilion
1:03.81
2
9
Hans, Erica
11
Mars Area
1:04.25
2
10
Sullivan, Alana
11
St Ursula (Toled
1:04.82
2
11
Gregory, Kaci
10
North Ridgev
1:04.87
2
12
Ciborek, Emily
11
Strongsville
1:05.00
1
13
Pacella, Avery
9
Magnificat
1:05.37
2
14
Barber, Allison
12
Cuyahoga Falls
1:05.63
3
15
Stevens, Emily
12
Warren G Harding
1:06.59
1
16
Simpkins, Madison
11
Wickliffe Senior
1:07.08
3
17
Foell, Laurell
10
Strongsville
1:07.14
3
18
Myers, Angel
11
Wickliffe Senior
1:07.60
4
19
Hanline, Cecelia
12
St Paul
1:07.74
3
20
Jones, Candi
11
Warren G Harding
1:08.05
4
21
Falkman, Rachael
11
Unattached
1:08.62
4
22
Speicher, Katie
12
Unattached
1:08.68
3
23
Jones, Dayna
11
Solon
1:09.10
6
24
Arvay, Kassidy
10
Wadsworth Senior
1:09.16
4
25
Russo, Alicia
10
Magnificat
1:09.20
4
26
deCaris, Maria
10
Magnificat
1:09.23
4
27
Harris, Donny
10
Buchtel
1:09.51
7
28
Kormany, Hannah
10
Wadsworth Senior
1:09.72
5
29
Krieger, Ashley
9
Cuyahoga Falls
1:09.89
5
30
Cartellone, Megan
11
Solon
1:09.92
8
31
Musgrave, Zoe
9
Solon
1:09.95
8
32
Bates, Duanyaiy
9
Solon
1:09.99
8
33
Mosely, Brittany
9
Buchtel
1:10.62
8
34
Higgins, Julia
9
Midpark
1:10.64
5
35
Whatley, Tatiana
9
Buchtel
1:10.91
7
36
Stewart, Lauren
7
Claymont
1:10.95
6
37
Sullivan, Molly
9
Magnificat
1:11.41
5
38
Vrotsos, Audra
11
St Clairsville
1:11.81
5
39
Riedthaler, Leanne
9
Wickliffe Senior
1:12.27
6
40
Fitzgerald, Elizabeth
9
Magnificat
1:12.40
6
41
Egbert, Haelie
10
St Joseph Centra
1:13.43
7
42
Schafer, Allison
11
Magnificat
1:13.49
5
43
Wilcoxson, Jamira
11
Twinsburg
1:14.58
7
44
Graham, Meghan
9
Magnificat
1:14.80
6
45
Lenehan, Paige
9
Magnificat
1:16.67
7
46
McNair, Paris
9
Solon
1:34.50
8
47
Shearman, Madelyn
9
St Ursula (Toled
1:37.14
7
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haiss, Therese
11
Solon
2:17.02
1
2
Lightfoot, Kaele
11
Unattached
2:21.94
1
3
Lofton, Jasmine
12
Buchtel
2:22.50
1
4
Work, Alison
12
Sylvania Northvi
2:22.57
1
5
Weigand, Tessa
12
St Vincent-St Ma
2:24.20
1
6
Warth, Abbey
12
Unattached
2:28.94
1
7
McPherson, April
12
Unattached
2:31.67
1
8
Aamoth, Kelsey
12
Solon
2:31.72
1
9
Erdmann, Lindsey
12
Whitmer
2:31.96
1
10
Pavick, Erin
11
Maplewood
2:34.92
1
11
Luli, Emily
11
Waterloo
2:35.43
1
12
Davis, Annie
12
St Vincent-St Ma
2:35.84
1
13
Koch, Jordyn
11
Unattached
2:36.20
1
14
Gray, Ashley
12
Wadsworth Senior
2:36.91
1
15
Trojanowski, Paige
12
St Ursula (Toled
2:37.57
1
16
McNulty, Erin
10
St Vincent-St Ma
2:38.66
1
17
O'Brien, Shea
9
St Vincent-St Ma
2:41.54
1
18
Coulter, Mariah
8
James A Garfield
2:42.37
1
19
Szczesniak, Danielle
9
St Ursula (Toled
2:42.63
1
20
Davis, Grace
9
St Vincent-St Ma
2:43.15
1
21
Dustin, Allie
9
Chagrin Falls
2:43.25
1
22
Edwards, Leah
9
Twinsburg
2:44.14
1
23
Vovk, Nadia
Magnificat
2:44.88
1
24
Horning, Gretchen
10
Magnificat
2:45.15
1
25
Guggenheim, Haley
9
Solon
2:46.04
1
26
Baum, Josie
11
James A Garfield
2:46.90
1
27
Warriner, Rebecca
12
Northern Potter
2:47.65
1
28
Matthews, Jordan
11
Twinsburg
2:48.53
1
29
Wolfinger, Alyssa
9
Strongsville
2:49.98
1
30
Kvaka, Madeline
9
Solon
2:51.63
1
31
Kesicki, Katie
11
Strongsville
2:51.65
1
32
Klefman, Jessie
9
Strongsville
2:53.68
1
33
Kleinschmit, Paige
12
St Joseph Centra
2:56.67
1
34
Fisher, Pauline
9
Claymont
2:59.19
1
35
Hartig, Katie
10
Strongsville
3:00.59
1
36
Sullivan, Molly
9
Magnificat
3:02.45
1
37
Young, Julia
Magnificat
3:03.25
1
38
Kasunick, Katie
11
Magnificat
3:03.32
1
39
Keefer, Jessica
9
Wickliffe Senior
3:05.91
1
40
Kelly, Cidney
11
Magnificat
3:08.17
1
41
McCabe, Ellie
10
Magnificat
3:10.26
1
42
McColl, Hannah
9
Solon
3:15.02
1
43
Mohar, Lauren
11
Wickliffe Senior
3:15.52
1
44
Patel, Krishna
9
Solon
3:16.81
1
45
Cartellone, Megan
11
Solon
3:21.73
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aamoth, Kelsey
12
Solon
5:26.49
1
2
Horning, Elise
9
Magnificat
5:26.51
1
3
Szabat, Paige
12
Wadsworth Senior
5:28.68
1
4
Maxwell, Emily
11
Laurel
5:29.05
1
5
Rossetti, Marissa
11
St Vincent-St Ma
5:32.91
1
6
Kabicek, Shakita
12
Midpark
5:33.60
1
7
Koch, Jordyn
11
Unattached
5:40.15
1
8
Sollenberger, Amanda
11
St Vincent-St Ma
5:40.18
1
9
Whitmore, Katie
9
Magnificat
5:50.19
1
10
Pavick, Erin
11
Maplewood
5:53.26
1
11
Shamrock, Alana
11
Maplewood
5:53.30
1
12
Horning, Gretchen
10
Magnificat
5:55.46
1
13
Hoenigman, Liz
11
Cuyahoga Falls
5:57.58
1
14
Saccogna, Jillian
10
Unattached
5:58.03
1
15
O'Neil, Kathryn
10
Chagrin Falls
6:03.28
1
16
Webb, Sarah
12
Twinsburg
6:05.84
1
17
Priest, Molly
12
Wadsworth Senior
6:06.55
1
18
Coulter, Mariah
8
James A Garfield
6:07.18
1
19
Dicks, Kristin
8
Unattached
6:09.34
1
20
Haiss, Julia
10
Solon
6:09.51
1
21
Webb, Olivia
11
Twinsburg
6:11.05
1
22
Pillari, Kim
11
Strongsville
6:11.58
1
23
Gallagher, Erin
11
Magnificat
6:12.63
1
24
Williamson, Abby
9
Twinsburg
6:20.99
1
25
Esarove, Meghan
11
Strongsville
6:21.48
1
26
Priest, Brooke
9
Wadsworth Senior
6:26.43
1
27
Ziegelhoffer, Morgan
11
St Ursula (Toled
6:28.53
1
28
Kleinschmit, Paige
12
St Joseph Centra
6:35.06
1
29
Korenewych, Sara
12
Wickliffe Senior
6:35.60
1
30
Deuber, Cassidy
9
Wadsworth Senior
6:38.08
1
31
Kelly, Cidney
11
Magnificat
6:41.42
1
32
Varsek, Lauren
5
Unattached
6:45.30
1
33
Wagner, Sami
10
Twinsburg
6:48.35
1
34
Shaw, Hallie
12
Cuyahoga Falls
6:48.95
1
35
Kasunick, Katie
11
Magnificat
6:57.14
1
36
Goodin, Monica
9
Solon
6:57.19
1
37
McCabe, Ellie
10
Magnificat
6:59.11
1
38
Halperin, Caitlin
12
Solon
7:04.67
1
39
Janda, Indeep
9
Solon
7:19.50
1
40
Deol, Jessie
9
Solon
7:29.54
1
41
Cohen, Rachel
9
Twinsburg
7:39.63
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kabicek, Shakita
12
Midpark
12:01.20
1
2
Walker, Macey
11
Magnificat
12:06.48
1
3
Cammardo, Natalie
11
Strongsville
12:13.95
1
4
Saus, Emily
12
Hoover
12:16.41
1
5
Haas, Cynthia
9
St Vincent-St Ma
12:51.43
1
6
Buzek, Maddie
11
St Vincent-St Ma
13:12.16
1
7
Presper, Irene
10
St Vincent-St Ma
13:12.42
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allen, Alexandra
12
Warren G Harding
09.57
nwi
2
2
Gordon, Mikala
11
Wadsworth Senior
09.62
nwi
1
3
King, Destiny
10
Unattached
09.68
nwi
2
4
Yaeger, Paige
12
Solon
09.68
nwi
2
5
Gregor, Nicole
12
Orrville
09.82
nwi
2
6
Gunther, Megan
Unattached
09.98
nwi
2
7
Jones, Candi
11
Warren G Harding
10.04
nwi
2
8
Broadnax, Jarae
10
Lincoln
10.12
nwi
1
9
Simpkins, Madison
11
Wickliffe Senior
10.18
nwi
2
10
Orsley, N'Dea Lee
11
Buchtel
10.48
nwi
1
11
Sheppard, Christine
9
Lincoln
10.54
nwi
2
12
Moore, Sara
11
Amherst Steele
10.57
nwi
1
13
Johnson, Hannah
12
Solon
10.88
nwi
1
14
Fisher, Sarah
12
Amherst Steele
10.90
nwi
1
15
Lee, Grace
10
Strongsville
10.96
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Yaeger, Paige
12
Solon
09.67
nwi
3
2
King, Destiny
10
Unattached
09.74
nwi
4
3
Allen, Alexandra
12
Warren G Harding
09.75
nwi
2
4
Gregor, Nicole
12
Orrville
09.79
nwi
4
5
Gunther, Megan
Unattached
10.08
nwi
4
6
Sheppard, Christine
9
Lincoln
10.25
nwi
1
7
Simpkins, Madison
11
Wickliffe Senior
10.27
nwi
1
8
Jones, Candi
11
Warren G Harding
10.28
nwi
3
9
Broadnax, Jarae
10
Lincoln
10.29
nwi
2
10
Moore, Sara
11
Amherst Steele
10.35
nwi
2
11
Gordon, Mikala
11
Wadsworth Senior
10.62
nwi
4
12
Lee, Grace
10
Strongsville
10.73
nwi
4
13
Orsley, N'Dea Lee
11
Buchtel
10.73
nwi
3
14
Johnson, Hannah
12
Solon
10.78
nwi
1
15
Fisher, Sarah
12
Amherst Steele
10.78
nwi
1
16
Horvat, Anne
Mars Area
10.79
nwi
3
17
Mosely, Brittany
9
Buchtel
10.80
nwi
4
18
Greywacz, Emily
10
Strongsville
10.95
nwi
2
19
Bodeker, Abbey
10
Vermilion
11.08
nwi
2
20
Jurewicz, Laura
10
Solon
11.16
nwi
4
21
Whatley, Tatiana
9
Buchtel
11.29
nwi
3
22
Dixon, Sabreigha
9
Buchtel
11.38
nwi
3
23
Synk, Lauren
11
Strongsville
11.47
nwi
1
24
Riedthaler, Leanne
9
Wickliffe Senior
11.74
nwi
1
25
ponikvar, Ashley
11
Vienna Mathe
12.05
nwi
4
26
Thompson, Emma
11
Magnificat
12.20
nwi
1
27
Siefert, Jenna
9
Vienna Mathe
12.35
nwi
2
28
Baker, Maddie
9
Magnificat
12.44
nwi
3
29
Feran, Katie
9
Magnificat
12.69
nwi
2
30
Cindric, Gabi
11
Wickliffe Senior
13.24
nwi
3
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Warren G Harding
1:45.34
1
2
Relay Team
Buchtel
1:47.36
1
3
Relay Team
Lincoln
1:49.80
1
4
Relay Team
Solon
1:49.86
1
5
Relay Team
Buchtel
1:53.56
1
6
Relay Team
Amherst Steele
1:55.86
2
7
Relay Team
St Joseph Centra
1:56.98
2
8
Relay Team
Magnificat
1:58.49
2
9
Relay Team
Strongsville
2:00.14
1
10
Relay Team
Wickliffe Senior
2:00.30
2
11
Relay Team
Magnificat
2:08.34
2
--
Relay Team
Solon
DQ
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Buchtel
4:04.01
1
2
Relay Team
Solon
4:05.99
1
3
Relay Team
Lincoln
4:20.50
1
4
Relay Team
Magnificat
4:20.69
1
5
Relay Team
Buchtel
4:34.71
2
6
Relay Team
Solon
4:41.72
2
7
Relay Team
Magnificat
4:56.74
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Vincent-St Ma
9:58.40
1
2
Relay Team
Magnificat
10:17.97
1
3
Relay Team
St Vincent-St Ma
10:37.35
1
4
Relay Team
Wadsworth Senior
10:43.81
1
5
Relay Team
Strongsville
11:07.80
1
6
Relay Team
Magnificat
11:17.35
1
7
Relay Team
Solon
11:21.48
1
8
Relay Team
Solon
12:53.21
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leppelmeier, Becca
11
Mccomb
39-03.00
(11.96m)
1
2
Linville, Jenae
11
Lake Center
37-04.00
(11.38m)
1
3
Sturt, Alyeska
12
St Ursula (Toled
37-03.00
(11.35m)
1
4
Reiser, Kori
12
Unattached
36-00.00
(10.97m)
1
5
Mehok, Hana
9
Claymont
35-06.00
(10.82m)
1
6
Reinhart, Rebecca
12
St Joseph Centra
34-10.00
(10.62m)
1
7
King, Erica
11
Cuyahoga Falls
34-00.00
(10.36m)
1
8
Maholovich, Grace
12
Strongsville
33-05.00
(10.19m)
1
9
Jackowski, Morgan
12
Westerville Cent
33-05.00
(10.19m)
1
10
Vale, Lindsay
12
Solon
32-03.00
(9.83m)
1
11
Moran, McKenzie
9
Medina Senior
31-07.00
(9.63m)
1
12
Taylor, Niki
11
Strongsville
31-02.00
(9.50m)
1
13
Mlnarik, Sarah
12
Cuyahoga Falls
30-06.00
(9.30m)
1
14
Freeland, Dawn
11
Rootstown
29-09.00
(9.07m)
1
14
Smith, Kenyatta
9
Buchtel
29-09.00
(9.07m)
1
16
Mangione, Maria
11
Magnificat
29-07.00
(9.02m)
1
17
Svonavec, Edie
9
James A Garfield
29-06.00
(8.99m)
1
18
Tackett, Amanda
12
Wadsworth Senior
29-03.00
(8.92m)
1
19
Grendze, Emily
11
Strongsville
29-02.00
(8.89m)
1
20
Manesh, Makayla
12
Midpark
28-08.00
(8.74m)
1
20
Zabiegala, Megan
12
Solon
28-08.00
(8.74m)
1
22
Forney, Megan
11
Waterloo
28-04.00
(8.64m)
1
23
Marvin, Ashlee
12
Wadsworth Senior
27-10.00
(8.48m)
1
24
Sonnatag, Megan
11
Wadsworth Senior
27-08.00
(8.43m)
1
25
Sposetta, Kimberly
11
West Branch
27-02.00
(8.28m)
1
26
Myers, Beth
11
Magnificat
26-05.00
(8.05m)
1
27
Ziccardi, Maddie
10
Cuyahoga Falls
26-04.00
(8.03m)
1
28
Murray, Qualin
9
Buchtel
25-10.00
(7.87m)
1
29
Jones, Emili
10
Strongsville
25-08.00
(7.82m)
1
30
Mills, Kelsey
10
Wadsworth Senior
25-07.00
(7.80m)
1
31
Sandrich, Carly
11
Wadsworth Senior
25-05.00
(7.75m)
1
32
Hahn, Abigail
10
James A Garfield
24-06.00
(7.47m)
1
33
Bridges, Allona
11
Buchtel
24-02.00
(7.37m)
1
34
Pressman, Mallori
10
Solon
23-10.00
(7.26m)
1
35
Monteiro, Otilia
9
Magnificat
23-01.00
(7.04m)
1
36
Hardgrove, Erin
10
Wadsworth Senior
20-07.00
(6.27m)
1
37
Vazquez, Arianna
9
Magnificat
18-09.00
(5.72m)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Figueroa, Gabby
10
Austintown Fitch
50-00.00
(15.24m)
1
2
Leppelmeier, Becca
11
Mccomb
48-05.00
(14.76m)
1
3
King, Erica
11
Cuyahoga Falls
48-00.00
(14.63m)
1
4
Mlnarik, Sarah
12
Cuyahoga Falls
46-09.00
(14.25m)
1
5
Reiser, Kori
12
Unattached
44-06.00
(13.56m)
1
6
Linville, Jenae
11
Lake Center
39-01.00
(11.91m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kassab, Paige
12
Unattached
5-02.00
(1.57m)
1
2
Baker, Jessica
12
Aurora
5-02.00
(1.57m)
1
3
Obi, Elizabeth
10
Solon
5-02.00
(1.57m)
1
4
Sheppard, Christine
9
Lincoln
5-00.00
(1.52m)
1
4
Snyder, Chloe
11
Unattached
5-00.00
(1.52m)
1
6
Schafer, Allison
11
Magnificat
5-00.00
(1.52m)
1
7
Monachino, Sammy
10
Twinsburg
5-00.00
(1.52m)
1
8
Kandakai, Tinisee
10
Solon
5-00.00
(1.52m)
1
10
Kasper, Erin
11
Amherst Steele
4-10.00
(1.47m)
1
9
McGuire, Samantha
11
Chagrin Falls
4-10.00
(1.47m)
1
11
O'Donnell, Katie
10
Twinsburg
4-08.00
(1.42m)
1
12
Orsley, N'Dea Lee
11
Buchtel
4-08.00
(1.42m)
1
13
Carney, Maria
10
Midpark
4-08.00
(1.42m)
1
14
Martin, Cassie
8
Strongsville
4-08.00
(1.42m)
1
15
Thompson, Emma
11
Magnificat
4-08.00
(1.42m)
1
15
Johnson, Hannah
12
Solon
4-08.00
(1.42m)
1
17
Uhl, Katherine
11
Solon
4-06.00
(1.37m)
1
18
Thall, Taylor
8
Strongsville
4-04.00
(1.32m)
1
19
Farnan, Rachel
9
Magnificat
4-02.00
(1.27m)
1
--
Feran, Katie
9
Magnificat
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dennis, Lydia
10
Mars Area
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
2
King, Destiny
10
Unattached
15-08.00
(4.78m)
nwi
1
3
Johnson, Arnita
12
Buchtel
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
4
Kasper, Erin
11
Amherst Steele
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
5
Misencik, Jackie
11
Magnificat
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
6
Suttles, Hannah
12
Vienna Mathe
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
7
Arinze, Emily
12
Solon
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
8
Riedthaler, Leanne
9
Wickliffe Senior
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
9
Bowens, Jayla
9
Buchtel
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
10
Ryan, Tess
11
Magnificat
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
11
Luli, Emily
11
Waterloo
13-08.50
(4.18m)
nwi
1
12
Baker, Maddie
9
Magnificat
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
13
Dye, Cheyanne
11
St Ursula (Toled
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
14
Vasquez, Dana
10
Magnificat
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
15
Alexander, Victoria
10
Twinsburg
12-11.00
(3.94m)
nwi
1
16
McCoy, Lauren
9
Solon
12-07.25
(3.84m)
nwi
1
17
Manley, Brianna
10
Buchtel
12-04.50
(3.77m)
nwi
1
18
Holt, Emily
8
Unattached
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
19
Piccou, Maddie
10
Lincoln
12-02.50
(3.72m)
nwi
1
--
Suknaich, Erin
10
Wickliffe Senior
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dennis, Lydia
10
Mars Area
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
2
Kassab, Paige
12
Unattached
33-10.50
(10.33m)
nwi
1
3
Suttles, Hannah
12
Vienna Mathe
31-03.00
(9.53m)
nwi
1
4
Piccou, Maddie
10
Lincoln
29-09.50
(9.08m)
nwi
1
5
Haney, Isabelle
11
Magnificat
29-06.00
(8.99m)
nwi
1
6
Arinze, Emily
12
Solon
29-05.00
(8.97m)
nwi
1
7
Schafer, Allison
11
Magnificat
29-02.00
(8.89m)
nwi
1
8
Misencik, Jackie
11
Magnificat
28-03.00
(8.61m)
nwi
1
9
Ryan, Tess
11
Magnificat
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
10
Vasquez, Dana
10
Magnificat
24-08.00
(7.52m)
nwi
1
10
Probert, Emily
11
Claymont
24-08.00
(7.52m)
nwi
1
12
Uhl, Katherine
11
Solon
24-06.50
(7.48m)
nwi
1
13
Fisher, Pauline
9
Claymont
23-02.50
(7.07m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grosel, Paige
12
Marietta
10-02.00
(3.10m)
1
2
Jarrett, Alexa
12
Orrville
10-02.00
(3.10m)
1
3
Waibel, Nicole
11
Cuyahoga Falls
9-08.00
(2.95m)
1
4
Jarrett, Maddie
10
Orrville
9-02.00
(2.79m)
1
4
Myers, Angel
11
Wickliffe Senior
9-02.00
(2.79m)
1
6
White, Jessica
11
Wadsworth Senior
8-02.00
(2.49m)
1
7
Kubicki, Haley
10
Clay (Oregon)
8-02.00
(2.49m)
1
10
Victoroff, Claudia
11
Solon
7-08.00
(2.34m)
1
8
Shaw, Laura
10
Miamisburg
7-08.00
(2.34m)
1
8
Pulley, Diedre
12
Cuyahoga Falls
7-08.00
(2.34m)
1
11
Gillespie, Emily
11
Unattached
7-02.00
(2.18m)
1
12
Farag, Monica
11
Solon
5-08.00
(1.73m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#kent
#state
#high
#school
#invitational
More news
2012 Live Results - Kent State High School Invitational 3
610 shares:
Kent State High School Invitational 2
,
Aurora High School Track & Field and Cross Country - Aurora, Ohio
,
Austintown Fitch High School Track & Field and Cross Country - Youngstown, Ohio
,
Berne Union High School Track & Field and Cross Country - Sugar Grove, Ohio
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for North Ridgeville High School Track & Field and Cross Country - North Ridgeville, Ohio
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
2013
3
2012
6
2011
3
2009
1
Show 2 more
Hashtags
#kent
#state
#high
#school
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!